Приєднуйтесь до нас —

Співробітниками Департаменту кіберполіції викрито злочинну схему «автошахрайств» в мережі Інтернет

8 Декабря 2015

Кожен з нас, хоча б один раз у своєму житі, отримував телефон або планшет щасливі повідомлення «Ви стали переможцем акція та виграли автомобіль». Нажаль, в більшості випадків, такі повідомлення відправляються шахраями, метою яких є заволодіння Вашими грошовими коштами в розмірі від 1 до 10 відсотків вартості автомобіля.

Як правило, зловмисники роблять масову відправку смс-повідомлень на номери абонентів стільникових операторів зі змістом: «Ви виграли автомобіль», де вказують, що для отримання виграшу абонент має сплатити 1% від вартості автівки на банківську картку, вказану в смс-повідомлені. В злочинній схемі для отримання Ваших коштів, задіяні банківські картки, відкриті на підставних осіб (дропів). З метою уникнення відповідальності, зловмисники змінюють назви веб-сторінок, номери стільникових засобів зв’язку та банківські карти.

Саме по такій схемі, на протязі останніх місяців, шахраї розробили веб-сайти, ідентичні Інтернет ресурсам відомих марок автовиробників («avtodrive.besaba.com», «avtodrom.eu», «avtodor.com.de», «avtosvit.eu», «chevrolet.biz.ua»,«atlantauto.com.ua», «sites.google.com/site/wwwukrfordupua», «autogarant.biz.ua», «vidi-autositi.simdif.com»), на яких розмістили інформацію про участь у розіграші автомобілів («Chevrolet» , «Opel» , «Nissan», «Ford», «Kia», «Hyundai»).

У листопаді поточного року співробітниками кіберполіції, затримано дві групи осіб (до речі деякі з них вже неодноразово притягувалися до кримінальної відповідальності) на території Львівської та Донецької областей, які організували вищезазначену шахрайську схему. За попередніми підрахунками загальна сума збитків від злочинних дій сягає 2 мільйона гривень.

В своїй злочинній схемі шахраї мали чіткий розподіл ролей, а саме:

відповідальні за створення фейкових сайтів, які аналогічні сайтам офіційних авто дилерів;

відповідальні за масову відправку смс-повідомлень;

відповідальні за безпосереднє спілкування з потерпілими з метою введення їх в оману та отримання їх коштів.

Прохання до всіх осіб, які постраждали від аналогічних злочинних дій по вказаним вище Інтернет ресурсам та не подавали заяву до правоохоронних органів звертатися до:

1. Департаменту кіберполіції Національної поліції за адресою: місто Київ, вул. Бориспільська19,https://www.cybercrime.gov.ua/feedback5-ua.

2. Відділ протидії кіберзлочинам у Львівській області за адресою: вул.Архипенка, 1, м.Львів або за номерами телефонів: 0689263140, 0634130928, 0997672194, lv@cybercrime.gov.ua.

3. Відділ протидії кіберзлочинам в Донецькій області за адресою: Донецька область м.Маріуполь вул. Італійська,32 або за номерами телефонів: 0688378247, 0509077194, dn@cybercrime.gov.ua.

Unnamed

 © Богдан-Авто Холдинг 2012-2015. Богдан-Авто Холдинг